עריכה לשונית
עריכה לשונית

כתיבה יצירתית

את האתר הקודם שלי בניתי במו ידיי. נדרשו לי שעות, ימים, חודשים לבנות את העמודים, למלא אותם בתוכן ולעצב אותם. בתום העבודה המתישה הייתי גאה בעצמי, הוא נראה לי האתר הכי יפה בעולם. בכל הזדמנות נהגתי להציץ בו, סתם כך. חשוב היה לי לוודא שהוא נושם באופן סדיר, שהעיצוב נשמר, שהמילים שהכנסתי נשארו כפי שהן. כשהייתי רחוקה ממנו התגעגעתי אליו. כשחזרתי אליו, התפלאתי בכל פעם מחדש שהוא נשאר שם, מחכה לי בשקט. והוא רק שלי, פרי יצירתי. איזו כישרונית אני, איזו יצירת פאר, התמוגגתי.

עד שנתקלתי במומחה. הוא קטל את האתר שלי, כיסח אותו. "מה זה הצבעים האלה? מה זה האותיות הענקיות האלה? מה זה התמונות האלה? עם אתר כזה את רוצה להצליח? תשני אותו, תעיפי אותו!"

אז העפתי אותו. את המומחה.

למומחה השני שאמר אותם דברים זממתי לעשות כמה דברים ממש נוראיים. לשלישי כבר נכנעתי. הם צדקו. האתר היה מכוער, אבל זה היה הבייבי שלי, והם פגעו בו.

על עלבון כזה אפשר אולי להבליג, הרי מעולם לא התיימרתי להיות מעצבת אתרים, אך בכל הקשור לכתיבה, חשוב להיזהר, לא לשבור את רוחו של הכותב, לכבד אותו, לא לפגוע בציפור נפשו, לא להכאיב. יש לזכור: הכותב נותן את כולו, את נשמתו, לבייבי שלו.

לעמוד עריכה ספרותית