עריכה לשונית
עריכה לשונית

המלצות של גולשים באתר

עינת קדם: 054-7334403
einat.editor@gmail.com

"היום הכרתי את האתר המצוין שלך. תודה לך, הוא נהדר לסטודנטים וחובה לכל כותב." (נוית, 19.10.09)

"במסגרת שיטוטיי ברשת התגלגלתי לאתר שלך, ומשם למאמרים ומשם לבלוג, והרגשתי רצון עז לכתוב לך כמה מילות ברכה ותודה על האתר שלך. גם אני עורכת ועורכת לשונית, מצטמררת מ‘מצמרר‘ ומ‘מדה-ים‘ ודומיהם, אך מנגד משתדלת לא להטריד ולא לטרחן את סביבתי הקרובה בתיקוני לשון מעל לאלה שאני חייבת, ומצאתי שרוח הדברים באתר שלך מתאימה לי מאוד." (תמר, 6.9.09)

"אני רוצה לברך אותך על המאמרים שכתבת בנושא השפה העברית. נכנסתי לאתרך בעקבות חיפוש מידע על צירוף המילים סוג של, שהשתרש לאחרונה בשיח הציבורי. נהניתי לקרוא את התובנות שלך בנושא דברים מעצבנים בשפה העברית ובנושאים אחרים שעליהם כתבת. במיוחד התפעלתי מהניתוח של הצירוף באיזשהו מקום (שלומי, 10.5.09)

"נתקלתי בבלוג שלך במקרה באינטרנט ונהניתי מהקריאה הנאה מרובה. היא משעשעת, מעניינת וגורמת לך לחשוב גם לאחר שסיימת את הקריאה. הייתי ממש שמח לו לי היה כושר ביטוי כזה, ובוודאי שהייתי בוחר בך לערוך את מה שהייתי כותב." (זאב, 1.7.09)

"... כך גם הגעתי אלייך. נפתח לי עוד צוהר. הבוקר נכנסתי שוב לאתר שלך ורותקתי ריתוק נפלא. היה לי קשה להפסיק. הצלחתי לעיין ברוב המאמרים על הדברים המעצבנים. אני מאוד אוהבת! יש לי כוונה להמשיך לקרוא ולהפנים את מה שכתבת. אני מרגישה נשכרת מההתייעצות איתך ומקווה שאוכל להביא את זה לידי ביטוי". (פנינה, 24.8.11)

"רפרפתי במאמרים ובהערות שלך בשלל נושאים הנוגעים לעריכה הלשונית ולא פעם גרמת לי לחייך ואף להנהן. גם אני עורכת לשונית, ולקרוא את דברייך מאפשר סוג של (סליחה, סליחה, גם אני לא אוהבת את הביטוי הזה, אבל נראה שאפשר לסבול אותו כאן) שיתוף בהתלבטויות לגבי סוגיות לשוניות וביטויים שונים. נהנית לקרוא את מאמרייך" (ריקי, 30.8.11)

"עינת קדם היקרה, גלישה אקראית ברשת הובילה אותי לאתר שלך. התמונה בעמוד "דבר העורכת" והמבט הישיר בגובה העינים שידרו תבונה, עוצמה וחום בלתי רגילים. רק משנתעוררה הסקרנות וחיפשתי לדעת יותר נחשפתי לסיפורך האישי. אנא קבלי איחולי לשבת שלום ולימים טובים ורוב אושר" (יוסף, 20.1.12)

"קראתי ממה שמופיע באתר שלך. למדתי לא מעט. הדבר שהפתיע אותי במיוחד היה מידת החופש, ואם תרצי - מידת הסובייקטיביות של חוקי הכתיבה בעברית. לתומי חשבתי שהחוקים נוקבים יותר, כמעט מתמטיים, והנה מסתבר הפוך. יש בזה תמהיל מעניין של אנרכיה וחן" (יצחק, 9.4.12)

"עינת היקרה, ביקרתי באתר שלך והתמוגגתי מנחת. נהניתי מהתוכן, מדרך הצגת הדברים וההנמקות. אבל בעיקר מהחדות במשחק של לשון נופל על לשון ומההומור הדק. האם את מרשה לי לצטט אותך? מ"מדברים שמרגיזים אותי" חלק מהקטע "אמרו לך היום שאת יפה?". דוגמה כיצד שינוי מקום המילה במשפט משנה את משמעותו. חלק מהקטע "מתמודדים - תתמודדי". דוגמה למשלב סגנוני ירוד להמחשת הבעייתיות בין שפה תקנית לבין שמירה על"קולו של הכותב". ותמצות הקטע של שלי יחימוביץ וסיזיפוס" (עתליה, 30.8.12)

"נהניתי לקרוא תכנים מהאתר שלך. יש בו רושם מקצועי, ועם זאת כלל לא מתנשא. אנושי, קשוב, מעשי, ואולי אפילו כואב מעט את כאבה של העברית, מנסה לגעת בהווייתם של משתמשיה". (מנחם, 2.2.13)

"אני מרגיש חייב להודות לך על שני הבלוגים ועל האתר שלך (דבר הוביל לדבר). אני תלמיד תיכון ולקוי למידה, כלקוי למידה המשימה לפתוח ספר וללמוד היא קשה, היות שאני יודע שלימודים זה חשוב, לא ויתרתי ומצאתי את דרכי ללמוד, טוב לי יותר ללמוד מהמחשב. מאמרייך עזרו לי ללמוד ועל כך התודה. אוהב לקרוא את שאת כותבת, כתיבתך מעניינת" (אלון, 15.2.13)

"שלום עינת, אני עורכת לשונית ומחפשת באינטרנט סימוכין לדברים שאני יודעת ומרגישה. נתקלתי באתר שלך והכתיבה שלך כל כך משעשעת וכל כך מדויקת. דברים שאמרתי וחשבתי וכתבתי בפוסט, אבל אין למי להגיד באמת כי את מי זה בכלל מעניין... למה ‘לא פשוט‘ הפך לפופולרי כל כך, למה כביכול זה פלצני ואת מסבירה את זה כל כך יפה ובסוף נותנת משפט מצחיק שמסכם את הדיון". (רונית, 26.10.14)