עריכה לשונית
עריכה לשונית

עריכה אקדמית: עריכה לשונית, הגהה ועריכת תוכן

עינת קדם: 054-7334403
אימייל
einat.editor@gmail.com

מהי עריכה אקדמית

עריכה אקדמית/מדעית כוללת הגהה ועריכה לשונית/עריכת תוכן וכן עיצוב, אזכורים וביבליוגרפיה. העורך אינו חייב להיות בעל ידע קודם בתחום שבו העבודה עוסקת. עליו לראות אילו שינויים נדרשים כדי שהמשפטים יהיו בנויים טוב, זורמים, ברורים, מובנים וקשורים זה לזה ברצף הגיוני.

הטקסטים שאני עורכת: תזה, דוקטורט, פוסט דוקטורט, הצעת מחקר, עבודה סמינריונית, פרויקט לסיום תואר, עבודה מסכמת, ספר עיון, כתבות, מאמרים ועוד.

המלצות מלקוחות: 

"עינת היא קודם כל בן אדם נפלא ועורכת לשונית מקצועית עם נשמה יתרה. מקצוענות ללא ללאות זה לב העניין. השליטה הוירטואוזית במכמני השפה העברית והירידה שלה לפרטים אפשרו לי לחלץ מעצמי משפטים מדויקים יותר ורעיונות מלוטשים. התרשמתי מיכולתה של עינת להתחבר במהירות לז‘רגון המקצועי המורכב של תחומי המדיה החדשה ומיכולתה המדהימה בפישוט רעיונות מורכבים לכדי משפטים בהירים. אני ממליץ עליה בחום" (איתן אלירם, עריכת דוקטורט, 2009)

"... אישיותה הנעימה, הניסיון והמקצועיות שהביאה עימה, עודדו אותי בשלבים הקריטיים של כתיבת עבודת הדוקטורט. הצעותיה, הן ברמה הלשונית והן בראייה הכללית של הטקסט, תרמו לי רבות" (אודליה, עריכת דוקטורט, 2008)

"סטודנטים יקרים, כבוגרת תואר שני ברצוני להקל עליכם מחיפוש אחר אדם מקצועי ומסור לעבודתו, והמייצג את תחום העריכה הלשונית באופן שאין שני לו. אקצר עבורכם את הדרך: אני ממליצה בחום ובהערכה רבה על עינת קדם כעורכת לשונית. עינתי, את הארת את עבודתי באופן המקצועי והאיכותי ביותר, הן בפן הלשוני והן בפן האסתטי. ניפגש בדוקטורט.  יישר כוח והמשך הצלחה" (ריקי, עריכת תזה, 2009)

"... עורכת לשונית מהדרג הגבוה ביותר, הן מבחינה מקצועית והן בשל מסירותה המוחלטת למשימה ומחויבותה האישית לאיכות התוצאה... תרומתה של עינת לאיכות העבודה ולרמתה הלשונית והאקדמית והשפעתה על אופן הצגת העבודה היתה כבירה... יישמה יכולת גבוהה מאוד בהפיכת הטקסטים לזורמים ונכונים לוגית תוך הקפדה על כל פרט ופרט..." (עמית דר, עריכת דוקטורט, 2009).

"כשחיפשתי אחר עורכת לשון באינטרנט ובדרכים נוספות היו לי כמה אופציות לבחירה ואף יצרתי קשר עם כמה עורכות לשון, אך בסופו של דבר האינטואיציה שלי הובילה אותי אלייך, ברוך השם. את ערכת את עבודת הדוקטורט שלי באופן נפלא, הן מבחינת תוכן ולשון והן מבחינה אסתטית. התפעלתי מהנחישות שלך, מהמקצועיות שלך, מהמסירות שלך לעבודה ומהיסודיות הבלתי מתפשרת. בנוסף לכל זה אישיותך המיוחדת, הסבלנות, העידוד וההתחשבות המתמדת שלך תרמו לי לעבור את הרגעים הקשים של סיום הדוקטורט בחודשי היריון מתקדמים. תודה לך עינת על העבודה המסורה והמקצועית ועל טביעת האצבע המהוקצעת והיסודית שלך עד לפרט האחרון. למדתי ממך המון, ואני שמחה על שזכיתי להכירך גם כאשת מקצוע מעולה וגם כאדם נפלא" (רחל, עריכת דוקטורט, 2011)

"בסיום הכתיבה של עבודת הדוקטורט שלי פניתי למספר עורכים, וכבר בשיחת הטלפון הראשונה הרגשתי שאני נכנס לתוך עסק משומן הפועל כמעין מכונה קרה. רק במקום אחד הדגישו לי את החשיבות בעריכה וטרחו להבין את הצרכים שלי ולתאר את שלבי העבודה הצפויים. עינת ערכה את עבודת הדוקטורט שלי בצורה יוצאת מן הכלל, הן מבחינת התוכן והמבנה והן מבחינת לשון. יכולתה המדהימה להיכנס לתוך נושאים מורכבים, לעיתים מובנים רק לאנשי מקצוע, ולתאר אותם בשפה פשוטה ונקייה עזרה לי בסדר ובזרימה בעבודה הכתובה. למדתי ממנה רבות, והיא זאת שעזרה לי במצבי לחץ לקראת סיום העבודה להתמודד עם הקשיים. לא קל לעבוד עם עינת. היא תובענית ודורשת שלמות, אך בסופו של דבר זה משתלם. הנחישות, המקצועיות והשליטה המדהימה שלה בשפה העברית, יכולתה בפישוט רעיונות וקטעי טקסט מסובכים לכדי משפטים בהירים ומובנים, כל אלה בליווי התכונות האישיות שלה, אפשרו לי לסיים את העבודה בזמן ועם התוצאות המיוחלות. עינת היא עורכת לשונית מדרגה ראשונה ובן אדם נפלא. אני ממליץ עליה בחום". (בני, עריכת דוקטורט, 2012)

"עינת קדם היא עורכת לשונית שעובדת בצורה יסודית מאוד. אהבתי איך שהיא מתייחסת לעבודה כאילו זאת עבודה אישית שלה. עינת נותנת את כל תשומת הלב לכל מילה ומציעה תיקון הולם" (רוזה, עריכת דוקטורט, 2019).

"כשחיפשתי עורך לשון לעבודת הדוקטורט שלי קיבלתי המלצה נלהבת על עינת. למזלי עינת הייתה זמינה. במשך כל תהליך העבודה הייתי עדה לעריכה רצינית מאוד ומעמיקה. עינת הייתה מרוכזת כולה בתהליך. העריכה נעשתה לא רק ברמה הלשונית והאקדמית, וכללה עריכת תוכן. התהליך היה מרתק מאוד. הכרתי עורכת חדה, עשירה בידע, שעוטפת את העבודה בחום, אהבה ומעורבות גדולה. דבר לא חמק מעיניה. העבודה איתה גרמה לי להתאהב כל יום מחדש בדוקטורט שלי ולהרגיש שהוא יצירת אומנות. הרגשתי שעשיתי את הבחירה הנכונה ושהפקדתי את עבודתי בידיו של האדם המתאים ביותר לתפקיד הזה. ברצוני להודות מקרב לב לעינת על כל מה שקיבלתי ממנה. עבודה מושלמת ויחס נפלא. ממליצה בחום. (למא, עריכת דוקטורט, מרץ 2020) 

 _________________________

המלצות בכתיבה אקדמית

לעמודים: כתיבה טובה; סוגיות בעריכה לשונית